Монтаж

Монтаж ПВХ панелей

Обшивка пластиком приміщень не передбачає попередньої підготовки стін: вирівнювання, видалення старої фарби або шпалер, штукатурки тощо. Облицювання панелями - найбільш «чистий», найпростіший і найменш трудомісткий метод обробки приміщення. Однією з головних переваг цього оздоблювального матеріалу є відносна простота монтажу (впоратися з цим завданням під силу навіть непрофесіоналу).


Підготовчі оцінно-розрахункові роботи

Перш, ніж приступати до монтажу, потрібно:
- визначитися з напрямом встановлення панелей: вертикально, горизонтально або під певним кутом до горизонтальної поверхні;
- зробити розрахунок кількості панелей ПВХ та оздоблювальних профілів, для цього потрібно оцінити поверхню стін, на які монтуватимуться панелі:

 •     квадратура (потрібна для розрахунку кількості панелей),
 •    наявність кутів, стиків, прорізів та нестандартних елементів у стінах (необхідна для розрахунку кількості оздоблювальних профілів).

Для монтажу пластикових панелей можуть знадобитися такі види профілів/молдингів:

Номер на малюнку Cхема Опис
1 Профіль з'єднувальний (Н-подібний профіль) - використовується для з'єднання панелей по довжині.
2 Стельовий плінтус - найчастіше використовується для оформлення стику стіни зі стелею, також може бути використаний як підлоговий плінтус.
3 F-подібний профіль (молдинг торцевий) - закриває стик панелей з дверними та віконними отворами, кутові з'єднання з іншими матеріалами.
4 Внутрішній кут - закриває з'єднання панелей у внутрішніх кутах (90°).
5 Зовнішній кут (зовнішній кут) - закриває з'єднання панелей у зовнішніх кутах (90°).
6 Універсальний кут - може використовуватися як зовнішній, так і внутрішній кут, 25х25.
7 Стартовий профіль (П-подібний молдинг) - приховує торцеві (короткі) сторони панелей при установці, може використовуватися при примиканні панелей до дверних та віконних отворів, ніш тощо.
8   Універсальний ламінований куточок Decomax - може використовуватися як сполучна смуга, зовнішній і внутрішній кути, стартовий профіль. Завдяки ламінації має широкий спектр декорів та кольорів.

Корисна порада від ТМ Decomax: слід купувати панелі з невеликим запасом, у зв'язку з тим, що якась кількість панелей може піти на обрізку, а оскільки від партії до партії відтінок панелей може трохи відрізнятися, то згодом можна не підібрати панель ідеально в тон вже купленим панелям.

Далі рекомендовано оцінити стан поверхонь і визначитися зі способом кріплення панелей (панелі до поверхні кріпляться за спеціальний монтажний край. Кріплення слід розташовувати під прямим кутом до рейок обрешітки для запобігання напрузі в панелях):

 • якщо поверхня рівна та приміщення сухе, можна наклеювати панелі прямо на стіни (при цьому слід пам'ятати, що застосування клеїв вимагає підготовки поверхні – зачистки, знежирення).

 • якщо поверхня має великі нерівності, сильно відхиляється від вертикалі (горизонталі) та/або у приміщенні висока вологість, то панелі кріплять на решетування, яке може бути трьох варіантів: дерев'яні бруски, ПВХ планки, металеві профілі UD та CD.

До металевої обшивки панелі кріпляться шурупами.
До ПВХ обшивки - клеєм або скобами.
До дерев'яної обшивки панелі можна кріпити одним з 4-х способів: скобами за допомогою степлера, цвяхами, шурупами або на клей.

Таким чином, для монтажу панелей знадобиться матеріал:

 1. панелі (шт);
 2. оздоблювальні профілі (погонні метри);
 3. в залежності від типу кріплення: клей, зшивальні скріпки (мають бути захищені антикорозійним покриттям), дрібні цвяхи, саморізи, рейки (дерев'яні, металеві, ПВХ) для облаштування решетування 30х10мм або 30х20мм (для зовнішніх робіт), металевий профіль.

інструмент:

 1. електродриль та свердло;
 2. ручна електропилка з вулканітовим диском;
 3. електричний шуруповерт або викрутка;
 4. будівельний рівень;
 5. виска (рівень);
 6. косинець;
 7. ножівка по дереву та металу;
 8. ножиці по металу;
 9. меблевий степлер (у разі використання скоб);
 10. молоток;
 11. плоскогубці;
 12. пряма рейка;
 13. рулетка;
 14. крейда, олівець;
 15. драбина.

Підготовчі оздоблювальні роботи (монтаж обшивки)

Ці роботи необхідні за наявності великих нерівностей на поверхні.

Найвідповідальніший етап кріплення панелей - установка обшивки (решетування). Вона має забезпечувати рівну поверхню. Обрешітка кріпиться перпендикулярно до напрямку панелей (якщо панелі будуть встановлюватися вертикально, то рейки розміщуються горизонтально і навпаки) з кроком 40-50 см. на стіні, на стелі – 30-40 см. (рекомендовані розміри рейок – 30х10мм). Для цього за допомогою рулетки, крейди та прямої рейки наносяться контури установки рейок обшивки. Далі, використовуючи електродриль, виску і монтажний рівень, рейки за допомогою шурупів і дюбелів кріпляться до поверхонь, що облицьовуються. У разі нерівностей стін (стелі), решетування вирівнюється за допомогою прокладок з дерева, фанери і т.д.

Рейки обшивки необхідно розташовувати на початку і в кінці поверхні, що облицьовується, а також навколо прорізів (дверей, вікон і т.д.). У місцях, де планується розміщення начіпних предметів, встановлюють додаткове решетування, так як панель може витримати вагу до 1 кг. Таким чином, предмети кріпляться крім панелей до самого решетування. Якщо панелі монтуватимуться під кутом до підлоги, то рейки краще розташувати щільніше одну до одної, інакше короткі панелі в кутах стіни буде важко закріпити.

Корисна порада від ТМ Decomax: у приміщеннях з підвищеною вологістю краще для решетування використовувати металевий каркас; якщо використовувати дерев'яні рейки, то в них слід робити невеликі пропили (канали) для забезпечення циркуляції повітря.

Місце, яке утворилося між стіною та решетуванням, можна заповнити ізоляційним матеріалом, що підвищить теплоізоляцію і тим самим скоротить витрати на опалення.

Безпосередньо монтаж панелей (однаковий для будь-якого типу кріплення).

Перш за все необхідно за спеціальний монтажний край, що є у кожного профілю, закріпити обрамляючі аксесуари (монтажні елементи): завершальний елемент (1), внутрішній (3) або зовнішній кут (4), стельовий плінтус (2), якщо панелі закривають стіну до стелі, та підлоговий плінтус (6).

Після того, як змонтовано оздоблювальні профілі, можна приступати до монтажу самих панелей. Панелі починають встановлювати від кута: найзручніше рухатися від лівого кута до правого або від кута до дверного або віконного отвору.
Рекомендовано спочатку розрахувати кількість панелей, яка буде потрібна для обробки обраної ділянки стіни/стелі, і якщо остання панель виявиться надто вузькою, то можна відрізати першу панель так, щоб з обох боків залишалася однакова відстань – це дозволить надати інтер'єру завершеного, лаконічного вигляду.

Першу панель монтують у паз елемента кріплення вузькою полицею, для цього її, трохи згинаючи, спочатку вставляють у пази початкової та кінцевої планок, а потім і в паз зовнішнього (внутрішнього) кута. Далі слід переконатися, що дана перша панель розташована ідеально рівно по відношенню до кута оброблюваної поверхні (можна використовувати рівень) і закріпити монтажний край панелі до рейок (через кожні 30 см) одним із вибраних способів.

Після того, як встановлена та закріплена перша панель, аналогічним чином встановлюється друга та наступні панелі. Щоразу, після встановлення нової панелі, рекомендовано перевіряти її вертикальність та щільність прилягання до сусідньої панелі.

При підході до дверей (до вікна) панель підрізається відповідно до прорізу, а обрізані торці закриваються торцевим молдингом або стартовим молдингом.

Кожну останню панель рекомендовано зменшити подовжньо на 3-4 мм для компенсації температурного розширення між панелями. Спочатку потрібно вставити панель у паз кріпильного елемента, потім – у паз попередньої панелі. Додаткового кріплення вона не потребує.

Якщо необхідно скомбінувати кольори, застосовують сполучний елемент для стикування (5).

На цьому монтаж панелей можна вважати завершеним! Залишається лише прибрати інструменти, обрізки панелей та залишки невикористаного матеріалу. Ремонт закінчено!

Корисна порада від ТМ Decomax:

 • не рекомендується проводити монтаж панелей за температури нижче 0°C;
 • розпаковувати панелі та оздоблювальні профілі слід за температури не нижче 10°C;
 • якщо панелі та профілі були занесені з вулиці при температурі від 0°C до 10°C, перед розпакуванням вони повинні бути витримані при кімнатній температурі не менше 12 годин; якщо температура була нижчою за 0°C – то не менше 48 годин.

Також ТМ Decomax створила відео-інструкцію монтажу, де всі етапи процесу показані наочно. Перейти до відео-інструкції.

Банер
Банер
Банер
Банер