Статті

Ламіновані панелі: пластик перетворюється ... (стаття з журналу "Житло моє")

Пластикові панелі вже давно не потребують представлення та рекомендацій на свою користь. Їх використовують для створення складних дизайнерських декорів та для швидкої обшивки стін у будь-якому стані. Вони розраховані на застосування у ванних кімнатах, на кухнях та балконах, у вітальні та спальнях, для ремонту всього приміщення або для створення панно та окремих елементів.

 

У бурхливих обговореннях переваг та недоліків пластикових панелей фігурує лише одне постійне нарікання: простота та дешевий зовнішній вигляд для деяких видів інтер'єру. Але зовнішній вигляд і основні конкурентні якості панелей нового покоління вже зовсім не ті, що 5 або навіть кілька років тому.

Українські виробники освоїли вже найскладніші способи декорування пластикових панелей та їхня продукція може скласти конкуренцію не лише закордонним аналогам, а й натуральним оздоблювальним матеріалам.

Панелі декорують за допомогою термопереводу, флексодруку та ламінаційної плівки. Залежно від способу нанесення декору на пластикову поверхню панель може виглядати по-різному і навіть вимагати різного догляду та умов експлуатації.
Але саме ламіновані ПВХ панелі руйнують міф про незграбність та недоречність пластику в шикарному інтер'єрі.

Ламінація в порівнянні з іншими видами покриття дозволяє імітувати на пластику не тільки колір, а й фактуру природних матеріалів – наприклад, каменю, шкіри чи дерева. А в рельєфних 3D панелях ця імітація настільки точна, що її не визначиш, навіть якщо підійдеш до стіни впритул і проведеш по ній рукою. 3D-ефекти в них можуть бути різними: повторювати з точністю пори і шорсткість каменю або створювати багатошаровий малюнок, що сприймається по-різному залежно від кута зору.

З трьох можливих способів декорування стінових пластикових панелей (флексодрук, термоперевод та ламінація) саме останній виводить цей вид обробки на рівень ексклюзивного і навіть люксового.

Є кілька переваг, які роблять виправданим застосування ламінованих панелей замість природних матеріалів:

- По-перше, при всій естетичній відповідності натуральним матеріалам панелі з ПВХ коштуватимуть набагато дешевше.
 
- По-друге, конструкція з пластикових панелей набагато легша – завдяки комірчастій структурі їхня вага не порівнянна з вагою цілісного каміння або дерев'яного бруса.
 
- По-третє, працювати, поєднувати і створювати складні композиції з панелями набагато простіше, ніж з натуральними матеріалами, які мають особливі властивості і які завжди потрібно пристосовувати до конкретного завдання.
 
- І, нарешті, будь-який природний матеріал обмежує можливості його використання за тих чи інших умов. Наприклад, дерево ніколи не витримає агресивної дії води в приміщеннях з підвищеною вологістю, а камінь завжди буде холодним на дотик, тому тепло в інтер'єрі з ним ніяк не організуєш. Ламіновані ж панелі універсальні.

Якщо порівнювати ламінацію з іншими видами декорування ПВХ панелей, то ламінування забезпечує ще й додаткову міцність та стійкість пластикової стінової обшивки. Товщина зовнішньої стінки ламінованих панелей більша в порівнянні з іншими видами, до того ж сама по собі плівка захищає поверхню від механічних пошкоджень і впливу високих температур. Наприклад, ламіновані панелі витримають побутовий удар, дряпання гострими предметами і дотик сигарети, що горить. Панелі, декоровані будь-яким іншим способом, під тим самим впливом швидше за все зіпсуються.

 

Тому ламіновані панелі можна сміливо використовувати в приміщеннях, де небезпека пошкодження оздоблення особливо велика: у будинках, де активні маленькі діти або домашні тварини, в офісах з щоденним великим потоком співробітників або відвідувачів і т.д.

На українському ринку представлено кілька торгових марок ламінованих ПВХ панелей. Ламіновані панелі та ламіновані 3D панелі доступні в десятках різних декорів: від класичних імітацій дерева різних порід до стилізованих акварельних малюнків.
При виборі, однак, важливо звертати увагу не тільки на колір і малюнок, але і на товщину зовнішньої стінки панелі, на кількість ребер міцності (чим більше внутрішніх перегородок – тим стійкіша панель до пошкоджень). По можливості просити продавця надати сертифікати, висновок санітарно-епідеміологічної експертизи. Надійні вітчизняні виробники найчастіше викладають інформацію про використовувану сировину та сертифікати до виробленої продукції на своєму сайті – тому є сенс вивчити асортимент ламінованих ПВХ панелей та їхню сертифікацію до походу в магазин.

Банер
Банер
Банер
Банер