Статті

Декоративні пластикові панелі: міфи і правда

Міф 1. ПВХ панелі відрізняються підвищеною схильністю до загоряння.

Декоративна пластикова панель спалахує при температурі 400 ° С і тільки при наявності відкритого полум'я (для порівняння дерево горить при температурі 250 ° С). Крім того, полівінілхлорид, з якого складається панель, має властивості до самозатухання. Відповідно, панелі пожежобезпечні – вони важкозаймисті та негорючі.


Міф 2. Краще купувати закордонні панелі.

Те, що панелі привезли з Німеччини чи Італії – найімовірніше міф. Навіть віконні профілі, як правило, не везуть звідти - а виробляють у нас і в Китаї, видаючи за іноземний продукт. Це відбивається на ціні. З панелями ситуація аналогічна. Краще купувати декоративні стінові панелі вітчизняного виробництва – вони справді виготовляються в Україні. Ціна на такі панелі нижча, а якість – не поступається європейській. Панелі ТМ Decomax, наприклад, виготовляються на сучасному європейському обладнанні з використанням тільки якісної сировини та нетоксичних клеїв.

Міф 3. Є дешеві та якісні панелі.

Найдешевші ПВХ панелі виготовляються з вторинної сировини. Вони, як правило, мають низьку якість, швидко втрачають свій привабливий зовнішній вигляд, і, що найважливіше, можуть бути шкідливими для здоров'я людини та тварин, тому що містять у собі шкідливі сировинні добавки.

Міф 4. Пластикові панелі не можна застосовувати в місцях з великою прохідністю, тому що швидко з'являться подряпини та вм'ятини, і панель втратить свій привабливий вигляд.

Цей факт був правдивим кілька років тому, коли на ринку не було ламінованих панелей. Тепер такий продукт існує. Ламіновані пластикові панелі покриті ламінаційною плівкою, яка надає їм особливої міцності і робить панелі дуже стійкими до зовнішніх впливів.

Міф 5. Пластикові панелі програють іншим оздоблювальним матеріалам, оскільки вони не мають фактури.

Це стосується лише панелей з такими типами покриття як термоперевод, флексодрук та пофарбовані в масі. Ламіновані ж декоративні панелі ПВХ відрізняються саме тим, що вони можуть мати будь-яку фактуру (каменю, дерева або іншого матеріалу), ідентичну натуральному. При цьому такі панелі в кілька разів дешевші за аналог.

Міф 6. Декоративні стінові панелі шкідливі здоров'ю.

Якщо віддавати перевагу дешевим варіантам даного матеріалу, які створені з неякісної вторинної сировини, дійсно є ризик потрапити під вплив небезпечних речовин, які можуть утримуватися в його складі. Тому слід уважно підходити до вибору виробника пластикових панелей: звертати увагу на виробничі потужності, опис сировини та клеїв, з яких виробляються панелі, наявність санітарно-епідеміологічного висновку та ціну. Як правило, дешеве не може бути якісним.

Якісні ПВХ панелі екологічно нешкідливі, що завірено не одним сертифікатом. Також цей факт побічно підтверджується тим, що даний тип оздоблювального матеріалу активно використовується в медичних закладах, дитячих садках та санаторіях.

Міф 7. Панелі – збирають пил та бруд.

Пластикові панелі антистатичні і, відповідно, не притягують до себе пил. Крім того, вони щільно з'єднуються одна з одною у спеціальні пази, що не дозволяє бруду проникати у сполучний шов.

Банер
Банер
Банер
Банер